Podpis i pieczęć elektroniczna

Jeżeli pragniemy usprawnić funkcjonowanie naszego biznesu na rynku, to niewątpliwie warto zainteresować się praktycznym rozwiązaniem, jakim jest podpis elektroniczny poznań. Taki podpis pozwala nam zdalne podpisywanie umów na różnorakich urządzeniach, wystarczy że będziemy mieli dostęp do sieci, a będziemy mogli utworzyć podpis na przykład umowy, a następnie przesłać ją klientowi czy również kontrahentowi do podpisu.
Podpisywanie dokumentów – co trzeba wiedzieć?
Wszyscy doskonale dociera do nas, że ręczne podpisywanie dokumentów odchodzi w zapomnienie, ponieważ jest to sposób, który wymaga sporo czasu i zaangażowania, dlatego też bardzo często wykorzystuje się nowoczesne rozwiązanie, jakim jest podpis kwalifikowany poznań.

Powinno się zaznaczyć, że dzięki platformie internetowej, taki podpis elektroniczny uzyskamy w zaledwie kilku krokach, ponieważ tożsamość jest potwierdzana w czasie szybkie certyfikowanej wideo weryfikacji z konsultantem. Dzięki temu to bardzo szybko będziemy mogli podpisywać dokumenty, a następnie przesyłać je do swoich klientów czy również kontrahentów, którzy tożsamo jak my stosując podpis kwalifikowany będą mogli złożyć podpis na dokumentach. Powinno się zaznaczyć, że podpis kwalifikowany jest przeznaczony dla osób fizycznych, jednak pieczec kwalifikowana poznań jest odpowiednikiem podpisu przeznaczonym dla osób prawnych, a więc np spółek akcyjnych czy również urzędów a także instytucji publicznych. Zarówno pieczęć, jak również podpis służą między innymi do pieczętowania dokumentacji firmowej, ale także wykorzystywane są przy wyciągach bankowych.

Więcej informacji: podpis kwalifikowany poznań.