Dobre szczoteczki do zębów

Wybór szczoteczki w każdym momencie powinien być podyktowany nie tylko i wyłącznie kondycję zębów, niemniej jednak także stanem dziąseł i całej jamy ustnej. W sytuacji osób, które mają nadwrażliwe dziąsła i jednocześnie również płytko osadzone nerwy, właściwym wyjściem będą szczoteczki typu sensitive. Szczoteczka taka nie dociera głęboko do szyjek zębowych.

Równocześnie też nie sprawia krwawienia. Pasta do zębów, która powinna być zastosowana razem z taką szczoteczką, też musi być bardzo delikatna.
Stawiamy tutaj głównie na pasty z jak najmniejszą ilością fluoru. Pasta wybielająca także może go mieć niedużo. Fluor, który jeszcze niedawno wychwala no, jako zdecydowanie najlepszy sposób na to, aby zapobiec demineralizacji zębów, dzisiaj, w świetle najnowszych badań, okazuje się substancje wysoce toksyczną w sytuacji problemów z szyjkami zębowymi oraz dodatkowo nadwrażliwym i zębami. Im zęby są słabsze, tym o dziwo mniej fluoru powinno się dostarczać. W takim przypadku niezbędne jest też stosowanie wyłącznie stonowanych szczoteczek, których włókna zakończone są w ten sposób. Jedną z takich szczoteczek jest Curaprox Ultra Soft. Szczoteczka ta przeznaczona jest przede wszystkim do codziennej higieny zębów osób, które mają problemy z krwawieniem dziąseł paradontoza , a oprócz tego z wrażliwymi dziąsłami i zębami. W sytuacji takiej szczoteczek nie dochodzi do mikrouszkodzeń dziąseł, a przez to nie ma sposobności powstawania niewielkich stanów zapalnych, które w przyszłości mogłyby się przeistoczyć w poważniejsze kłopoty. Bacząc na te informacje, wybór dobrej szczoteczki powinien być podyktowany w każdej chwili indywidualnymi cechami.

Zobacz także: curasept.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.